Историята на музея Folkwang
Един от най -ярките музеи в Германия се намира в Есен. Описанието и анализът на неговата архитектура могат да отговорят на много важен за нас въпрос: Как да интегрираме изкуството и културата в нашето сурово съвременно настояще? В крайна сметка Есен е индустриален град и ние го преживяваме по различни начини.
Трябва ли културата и изкуството да направят този донякъде сив градски пейзаж по -цветен и привлекателен или трябва да се подчертае строгият характер на мястото? И каква роля играе в това архитектурата, в която се помещават произведенията на изкуството?
Музеят Фолкванг съхранява съвременно изкуство
Изграждане на музея
Този музей на изкуството първоначално е основан в Хаген, а по -късно е преместен в Есен. Прави се разграничение между различните етапи на строителството. Първата сграда е построена тук през 1960 г. Разширяването се осъществява през 1983 г. Старата и новата сграда са свързани с два стъклени навеса.
Проектът на Дейвид Чипърфийлд беше именно връзката между двете сгради на музея. Симбиозата се получи много добре. Той разгледа основните форми на двете конструкции и ги комбинира в свързващата конструкция.
Чипърфийлд проектира събирателен пункт за изкуство и култура
Музеят Folkwang се състои от фоайе, каса, зона за изкуство, читалня и библиотека. Оригиналната сграда от 1960 г. се характеризира с подреждането на всички стаи в една линия. Този тип стайна конструкция се запазва след другите два ремонта.
Шоурумът надминава всички останали зали. Той е 1400 квадратни метра и е добре осветена акцент.
Достатъчно място за свободно художествено изразяване
прозрачност
Ярък знак за архитектурата на Музея на Фолкванг са прозрачните стени, които предлагат изглед отвън, но и изглед към вътрешността на сградата. Вътрешната атмосфера и външната архитектура се вливат една в друга и се балансират.
Чистотата и запазеният характер на градския пейзаж се зачитат, но той се трансформира в нещо по -нежно и остроумно. Свободното пространство и прозрачността се разглеждат като начин за осветяване на интериора и дори по -тъмните ъгли.
Погледнете в безкрайността
Органични идеи
Ако се вгледате внимателно в архитектурата, ще откриете много идеи с органичен характер. Прозрачната фасада има много от свойствата на естествен минерал, например алабастър.
Това успешно сравнение е направено в статията за архитектурата на музея в онлайн списанието за архитектура Archidaily.
Красотата е в очите на гледащия
В същото време цветовете и светлинните ефекти имат много общо с интериорния дизайн. Така че Chipperfield е успял напълно да разпространи този органичен характер на външния вид в цялата сграда. Той се превърна в един от отличителните белези на архитектурата на тази сграда.
Чипърфийлд вижда съвременната музейна архитектура като своеобразна градска вила. В същото време структурата на сградата е достатъчно ясна, така че никой от посетителите не губи ориентация. Светлината и прозрачността играят основна роля. Вниманието първо се привлича към интериора и неговото съдържание, но оттам погледът се плъзга през околностите. В него доминират зелени растения и ясни линии.
По време на постоянна изложба
И така, да се върнем към нашите оригинални въпроси: Как да интегрираме изкуството и културата в нашето сурово съвременно настояще? Трябва ли културата и изкуството да направят този донякъде сив градски пейзаж по -цветен и привлекателен или това трябва да подчертае строгия му характер? И каква роля в това играе архитектурата, в която се съхраняват произведенията на изкуството?
Изкуството и културата обогатяват нашия градски живот, без да действат като акцент или контраст. Те могат да бъдат интегрирани нежно и да покажат околната среда от нейната положителна, светла страна. Те доказват, че простите, сдържани строителни структури на нашите градове, особено индустриалните, ни позволяват да се концентрираме върху най -важното в живота.
Разгледайте галерията на Едуард Малинг